Deformite Cerrahisi

Deformite Nedir?

Doğuştan ya da sonradan oluşan problemlerden dolayı vücudumuzda yer alan kemiklerin, bulunması gereken şeklin dışında farklı olarak bulunması deformite olarak adlandırılır. Özellikle çocuk ve gençlerde oluşan deformiteler, ileriki yıllarda tüm yaşamını etkileyebilir. Hem doğumsal, hem de sonradan oluşan problemler için erken tanı ve zamanında tedavi, hayati önem taşır.

Deformite Cerrahisi Nedir?

Tanısı konulamayan ya da tedavi edilemeyen deformiteler kimi zaman kişinin hareket kabiliyetini olumsuz yönde etkileyebilir. Deformiteler, vücut fonksiyon ve postür bozukluğuna sebep olurken, ileri evrelerde hastanın günlük yaşam koşullarını da zora sokabilir.

Deformite tespit edilen kişilerin en kısa sürede muayene olarak gerekli durumlarda cerrahi yöntemler ile tedavi edilmeleri gerekir. Hastanın yaşı, deformitenin yeri ve durumu değerlendirilerek her hastaya özel ameliyatlar planlanır. Özellikle deformite ameliyatlarında yıllardır kullanılan yöntem İlirazov yöntemidir. Bu ameliyatlarda oluşan deformiteler ya da uzatılması istenen kemikler, halka teller yardımı ile tutturulur ve zaman ile oluşan deformiteler düzeltilir ya da kemikler uzatılır.

Deformite Cerrahisi Öncesi ve Sonrası Hakkında

Deformite cerrahisi operasyonları uzun süreçli ve bakım gerektiren ameliyatlardır. Ameliyat öncesinde mutlaka ayrıntılı tetkikler ile deformitenin yeri ve düzeltmenin yapılacağı süreç netleştirilir. Bu dönemde vücuda eklenecek implantın yeri ve türüne karar verilir ve ameliyat tüm bu süreçlerden sonra gerçekleştirilir. Ameliyat sonrası eklenen implantlar uzun süre vücutta kalabilir. Ancak hasta bu implant ile günlük hayatını devam ettirebilir. Bu adımlar tamamlandıktan sonra deformite yüksek oranda düzeltilir.

Bu derecede kompleks bir cerrahiyi gerçekleştirebilmek için geniş bir tecrübe ve tıbbi olanak gerekir. Aksi bir durumda hoş olmayan sonuçlar oluşabilir ve tedavi olumsuz sonuçlanabilir.

Telefon

(0212) 830 13 89

Konum

Ataköy Towers B BLok Kat:12 Daire: 138 Bakırköy İSTANBUL

E-posta

info@hilmikaradeniz.com

Çalışma Saatleri

P.tesi-Cuma: 8.00 - 19.00
Cumartesi   : 8.00 - 15.00

7/24 Randevu Oluşturun

Uzmanlarımızla Görüşün

1
Merhaba.
Buradan randevu talebinizi ve sorularınızı iletebilirsiniz.
Op. Dr. Hilmi Karadeniz
Powered by